Úspěchy našich závodníků mimo atletiku.

01.05.2024

Lukáš Granát
V sobotu 27.4. se v Hradci uskutečnilo druhé kolo série NN Night Run 2024. Tento již tradiční český běžecký závod má kromě večerních hlavních závodů na 5 a 10 km i odpolední závody pro děti. V pěti kategoriích dle věku kluci a holky závodili na tratí 400, 800, 1200 a 1600 metrů. Nejdelší distance na 1600 metrů byla určena pro dvě nejstarší věkové kategorie, které závod běželi spolu. Byl to tedy velmi napínavý závod, protože samotní závodníci netušili, zda soupeř před nimi, je z jejich kategorie. A jestli je tedy třeba nepřipraví o lepší umístění. Náš závodník Lukáš Granát v takové situaci byl, protože cílem proběhl jako druhý v chlapecké kategorii. Až při vyhlašování zjistil, že jeho soupeř patřil do vyšší kategorie a Lukáš tak stanul na nejvyšším stupínku v kategorii mladších žáků. Lukáš se pak večer zúčastnil i běhu na 5 km, kde se v kategorii do 23 let umístil na pěkném devátém místě.

Justýna Bašová, Maruška Nymsová, Matyáš Nymsa
Svoje zástupce máme i v orientačním běhu i dalších regionálních běžeckých závodech. Jako jediná naše zástupkyně Justýna Bašová skončila v závodě "Vyběhneme proti násilí" v Hradci Králové na
2. místě ve společné kategorii chlapců a děvčat 7-8 let. To sourozenci Nymsovi jsou zase letos nepřekonatelní ve východočeském poháru žactva a dorostu v orientačním běhu. Tak jako minulý víkend v podkrkonošském Rudníku kdy oba zvítězili v kategorii H12D a D12D.

Gratulujeme a děkujeme všem našim členům za krásnou reprezentaci klubu. :-)